KLIMAPOZ

 

Klimatyzacja Poznań

Rekuperacja Poznań

Pompy Ciepła Poznań

Wentylacja Poznań 

tel. +48 618728000

tel. +48 601701999

e-mail: biuro@klimapoz.pl

ul. Browarna 10, 61-063 Poznań

 

Zapraszamy na:

ZOBACZ WIĘCEJ...

Sprawdź nasze realizacje

 

Zapraszamy więc do zapoznania się z galerią naszych realizacji, jak również listą najbardziej prestiżowych klientów, dla których wykonywaliśmy kompleksowe usługi z zakresu montażu czy konserwacji klimatyzacji.

 

Dlaczego to takie istotne?

 

Podstawowe pytanie, które często słyszymy, to:

„czy serwis klimatyzacji jest niezbędny, nawet jeżeli przez cały sezon działała ona bez zarzutu?”


Odpowiedź jest prosta – TAK.

Argumenty są dwa i dotyczą niezwykle istotnych aspektów naszego codziennego życia: zdrowia i finansów.

Nieczyszczone systemy, eksploatowane niezgodnie z zasadami (czyli nieprzechodzące cyklicznego serwisu), mogą mieć szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Drugi argument to finanse, bo oczywistym jest, że niesprawdzana regularnie i nieprzygotowywana do sezonu intensywnego użytkowania klimatyzacja szybciej będzie ulegać awariom. Co więcej – coraz częściej spotykamy się z sytuacjami, w których producent nakłada na użytkownika, w ramach warunków utrzymania gwarancji, konieczność przeprowadzania cyklicznych prac konserwacyjnych. W przeciwnym razie – zgłoszona awaria może zostać nieuznana w ramach gwarancji.

 

Konserwacja klimatyzacji - kompleksowa obsługa


Decydując się na współpracę z nami mogą mieć Państwo pewność, że zapewnimy kompleksową obsługę, czyli zarówno doradztwo przy wyborze odpowiedniego modelu, porady związane z prawidłową eksploatacja sprzętu, fachowy montaż, jak i serwis klimatyzacji w trakcie użytkowania.

 

Realizowane w ramach serwisu klimatyzacji prace obejmują:

 

•  sprawdzenie działania i ewentualna regulacja zaworu rozprężnego

•  sprawdzenie szczelności urządzenia i instalacji czynnika chłodniczego, 

•  stwierdzenie stanu czynnika chłodniczego i oleju,

•  sprawdzenie działania elementów automatyki,

•  kontrola działania zaworów wodnych, elektrozaworów oraz ich regulacja,

•  sprawdzenie działania układu skraplania oraz regulacja,

•  sprawdzenie stanu filtrów powietrza obiegowego oraz ich czyszczenie,

•  kontrola działania regulatorów temperatury i wilgotności,

•  sprawdzenie działania układu nawilżania oraz odprowadzenia skroplin.

•  sprawdzenie stanu instalacji elektrycznej (styczniki, przekaźniki, przełączniki, grzałki) 

•  sprawdzenie instalacji wodnej.

•  okresowe czyszczenie wymienników środkami bakterio- i grzybobójczymi (Nano Silver).

 

Podczas konserwacji klimatyzacji używamy wyłącznie bezpiecznych dla zdrowia preparatów, które posiadają atesty PZH. Środki do czyszczenia urządzeń z aktywnymi formami srebra wykazują działanie baterio- i grzybobójcze, eliminują brzydkie zapachy, zapewniając właściwą czystość mikrobiologiczną.

 

Gotowość serwisowa - serwis 24 h / dobę 

 

Wśród naszych kluczowych klientów znajdą Państwo serwerownie, centra przetwarzania danych, dostawców usług i produktów IT jak beyond.pl czy Talex. Dla pomieszczeń o znaczeniu strategicznym dla kontrahenta, oferujemy usługę gotowości serwisowej, która gwarantuje dostęp do naszych usług przez 24 godziny na dobę. Gwarantowany czas reakcji, na przykład do 6 godzin, na zgłoszenie awaryjne jest niezwykle istotny, aby zachować ciągłość pracy priorytetowych urządzeń.

Zespół naszych specjalistów, w możliwie jak najkrótszym czasie podejmie działania naprawcze lub serwisowe, aby przywrócić bezawaryjne funkcjonowanie urządzeń klimatyzacyjnych.

 

Naprawa klimatyzacji

 

Oprócz profesjonalnego montażu i konserwacji klimatyzacji zapewniamy również naprawę urządzeń, dysponujemy oryginalnymi częściami producentów, przeprowadzamy diagnozę usterki i realizujemy usługę najszybciej jak to możliwe.

 

Posiadamy części do klimatyzatorów: FUJITSU, KAISAI, DAIKIN, LG, Samsung, Mitsubishi Electric, Midea, Toshiba, Gree, Hisense, Haier, MDV, Rotenso, Panasonic i innych

Zadaniem systemów odpowiedzialnych za chłodzenie powietrza jest zapewnienie pełnego komfortu użytkownikom korzystającym z danej przestrzeni. By jednak tak się stało, niezbędna jest okresowa kontrola, sezonowe czyszczenie oraz regularny serwis klimatyzacji.

Serwis i naprawa 

24 marca 2021