KLIMAPOZ

 

Klimatyzacja Poznań

Rekuperacja Poznań

Pompy Ciepła Poznań

Wentylacja Poznań 

tel. +48 618728000

tel. +48 601701999

e-mail: biuro@klimapoz.pl

ul. Browarna 10, 61-063 Poznań

 

Zapraszamy na:

ZOBACZ WIĘCEJ...

Sprawdź nasze realizacje

 

Zapraszamy więc do zapoznania się z galerią naszych realizacji, jak również listą najbardziej prestiżowych klientów, dla których wykonywaliśmy kompleksowe usługi z zakresu montażu czy konserwacji klimatyzacji.

 

Kurtyna powietrzna tworzy osłonę wentylacyjną, która po otwarciu drzwi zatrzymuje klimatyzowane powietrze wewnątrz pomieszczenia, tworząc tym samym skuteczną barierę między strefami o różnych temperaturach.

 

Kurtyna powietrza pozwala oszczędzać energię poprzez utrzymanie stałej temperatury i uniknięcie nieprzyjemnych przeciągów w pomieszczeniu, jest funkcjonalna, niewielka, łatwa w montażu i intuicyjna w obsłudze. Zapewnia skuteczną ochronę przed zimnym powietrzem oraz zanieczyszczeniami płynącymi z zewnątrz, poprawiając komfort osobom przebywającym w pomieszczeniu. 

 

 

Rodzaje kurtyn:

  • ciepłe – najczęściej montowane w przedsionkach wejściowych i bramach wjazdowych – ich celem jest zapobiegnięcie wychłodzeniu wejścia np. do budynku w okresie zimy,
  • zimne – stosowane przy wejściach do chłodni i mroźni – ich celem jest zapobiegnięcie przepływu ciepłego powietrza do wnętrza komory chłodniczej.

 

Przy doborze kurtyny należy kierować się:

  • wysokością montażu,
  • szerokością otworu drzwiowego – kurtyny maja modułowy charakter i można je składać w ciąg,
  • stopniem dogrzania pomieszczenia – przy pomieszczeniach lepiej dogrzanych nie ma potrzeby stosowania wymienników ciepła o dużej mocy, a przy nadmiarze ciepła można zastosować kurtynę zimną.

 

 

Kurtyna powietrzna – urządzenie montowane nad lub obok drzwi celem stworzenia bariery dla przepływu powietrza, czyli odizolowania wnętrza pomieszczenia od otoczenia. 

Kurtyny powietrza

23 marca 2021