KLIMAPOZ

 

Klimatyzacja Poznań

Rekuperacja Poznań

Pompy Ciepła Poznań

Wentylacja Poznań 

tel. +48 618728000

tel. +48 601701999

e-mail: biuro@klimapoz.pl

ul. Browarna 10, 61-063 Poznań

 

Zapraszamy na:

ZOBACZ WIĘCEJ...

Sprawdź nasze realizacje

 

Zapraszamy więc do zapoznania się z galerią naszych realizacji, jak również listą najbardziej prestiżowych klientów, dla których wykonywaliśmy kompleksowe usługi z zakresu montażu czy konserwacji klimatyzacji.

 

W trakcie wykonywania prac montażowych należy bowiem zwrócić uwagę na wiele istotnych czynników, takich jak chociażby zachowanie optymalnej odległości urządzenia od sufitu czy ściany bocznej (dotyczy przede wszystkim modeli ściennych). Z tego też względu zachęcamy Państwa do współpracy. Nasi wykwalifikowani pracownicy podejmą się montażu klimatyzacji, bez względu na to, czy służyć ma ona pomieszczeniom mieszkalnym, hotelowym, biurowym czy też budynkom użyteczności publicznej.

 

Przebieg prac


Już na samym początku mogą Państwo liczyć na pełne wsparcie naszych ekspertów. Doradcy techniczni pomogą wybrać model najlepiej dopasowany do konkretnego pomieszczenia. Dzięki temu mogą mieć Państwo pewność, że zakupiony system spełni wszelkie oczekiwania i znacznie podniesie komfort użytkowania pokojów mieszkalnych lub biurowych.

 

W kolejnym etapie pracy wskażemy najbardziej optymalne miejsce montażu klimatyzacji. Nie wszystkie powierzchnie się do tego nadają. Należy pamiętać, że jednostka instalowana wewnątrz pomieszczenia będzie miała za zadanie równomiernie rozprowadzić powietrze. Natomiast jednostka zewnętrzna powinna zostać założona w niedużym oddaleniu od urządzenia wewnętrznego. Co więcej – warto pamiętać o zachowaniu odpowiedniej wentylacji oraz stałego dostępu do jednostki zewnętrznej.
Po wyborze najlepszego miejsca montażu klimatyzacji jesteśmy w stanie przystąpić do prac właściwych. W pierwszej kolejności zakładamy jednostkę wewnętrzną. Przebieg dalszych prac wygląda następująco:

 

• wykonujemy specjalny otwór w ścianie, który pozwoli na wyprowadzenie instalacji chłodniczej i elektrycznej;
• zakładamy tuleję ochronna na uprzednio wykonany otwór (poprawia to estetykę i zabezpiecza otwór!);
• instalujemy system odpływu skroplin i dokonujemy sprawdzenia jego skuteczności;
• podłączamy do jednostki zewnętrznej instalację chłodniczą;
• montujemy jednostkę zewnętrzną (np. na stelażu zamocowanym do ściany budynku);
• przeprowadzamy próbę szczelności przewodów chłodniczych.

 

Zapraszamy Państwa do kontaktu i umówienia się na bezpłatną wycenę. Podczas wizyty na obiekcie zaproponujemy optymalne rozwiązanie w kwestii doboru urządzenia oraz jego instalacji. 

Pomimo tego, że systemy klimatyzacyjne są rozwiązaniem stosowanym powszechnie, to jednak ich instalacja powinna zostać przeprowadzona przez wykwalifikowany zespół specjalistów. Montaż klimatyzacji, a dokładniej – jej prawidłowe założenie będzie warunkowało wydajną i efektywną pracę całego systemu.

Montaż 

24 marca 2021